čtvrtek 25. září 2014

Středoškolský atletický pohár Corny

Dne 17. září hostil českolipský atletický stadion Středoškolský pohár Corny. Mezi elitním výběrem Českolipska se v okresním finále předvedli také sportovci z naší školy, kteří na těchto závodech zanechali čestnou stopu.

V barvách SPoSŠ se nejviditelněji blýskla běžkyně Petra Müllerová, která v běhu na 60 metrů excelovala a obsadila první příčku. I přesto, že si zdárně dokráčela (v tomto případě spíše doběhla) pro zlato, nebylo to podle ní úplně to, co si představovala: „Jsem spokojená, i když ten čas mohl být značně lepší.“

Závodil také zraněný florbalový brankář Lukáš Chyna, jenž se účastnil vrhu koulí a běhu na 400 metrů. Jeho neslavné počínání bylo podloženo zejména nedoléčeným kolenem, které jej bohužel v obou disciplínách katapultovalo na poslední příčky tabulek. ,,Když si jdete po dvou měsících zaběhat s kluky, kteří jsou zdravotně v pořádku, tak je tam vidět velký rozdíl. Koleno ještě není v úplném pořádku. Není na tom tak, jak bych si představoval, mám teprve dva měsíce od plastiky, tudíž nemůžu čekat zázračné výkony,“ objasnil Lukáš.

Úspěšně si však vedl také Filip Dvořák, který si po nezdaru při běhu na 100 (12. ze 14.) metrů spravil chuť na vrhu koulí, kde se nakonec umístil sedmý. Sám k tomu stručně říká: „Mohlo to být lepší, ale to je tak vždy a se vším. A konkurence byla veliká.“

Běžci na 1500 metrů, jimiž byli Michal Lorenc a Sebastian Šlehofer, se shodují: ,,Konkurence byla jenom v pár lidech, jelikož některé školy měly žáky, kteří se atletikou zabývají, ale stejně si myslím, že největší konkurenci jsme měli pouze v sobě.‘‘

Vrhu koulí se zúčastnili i Michal Krampera (17. z 18.), Martin Tuček (neklasifikován) a Matěj Hölzl (15.). Atletických závodů se zúčastnila také Zuzana Kadlečková, konkrétně běhu na 200 metrů (13. ze 13.).

Výsledky všech sportovců a fotogalerie budou již brzy zveřejněny na webu školy.

Autoři: Dario Becci a Veronika Němečková.